Radovan Sloboda

Ing. Radovan Sloboda

športový odborník

Srdcom športovec, vyštudovaný dopravný ekonóm. Ako Bystričan sa zaslúžil o vrátenie športového areálu v mestskom parku do majetku Mesta, ako kauč dostal banskobystrický tenis do 1. Ligy a Extraligy, ako občiansky aktivista bojuje za myšlienku „Parkovné patrí mestu“. Hrdý otec deväťročného Leona, ktorého doviedol k pozícii jedného z najlepších tenistov vo svojej kategórii na Slovensku aj v Čechách. Ctí zásady, spravovanie vecí verejných považuje za službu a nie kšeft. Urobí všetko preto, aby mestské peniaze neodtekali do súkromných vreciek ale slúžili k rozvoju Banskej Bystrice.

BUDEM PRESADZOVAŤ:

Parkovné patrí mestu
Som jeden z iniciátorov petície „Parkovné patrí mestu“ Primátorovi Noskovi sme odovzdali 3300 podpisov Banskobystričanov, ktorí priamo vyjadrili svoj názor, aby peniaze z výberu parkovného netiekli do vrecka súkromnej firmy EEI. Banská Bystrica stále prichádza ročne o státisíce EUR. Toto chcem ZMENIŤ.

Pomoc mladým rodinám – výstavba nájomných bytov
Spočítali sme, že mesto dokáže realizovať výstavbu a následný prenájom bytov za cenu 200€/mesačne. Vo výstavbe cenove dostupných nájomných bytov vidím jednu z ciest ako zastaviť znižovanie počtu obyvateľov Banskej Bystrice.

Aktívny život pre seniorov
Na seniorov nesmieme ZABÚDAŤ. Všetky podnety ako zlepšiť život našim seniorom budem riešiť a realizovateľné presadzovať. Niekoľko nápadov mám – čo by ste povedali na petangové ihriská? Miesta na Sídlisku alebo na Bakoške na to máme. Alebo seniorský taxík či voľná vstupenku na kultúrne podujatie?

Transparentné a spravodlivé financovanie športu
Mojou ambíciou je zmena športovej politiky Mesta. Tí čo úspešne mesto reprezentujú, nech je im dopriate, ale transparentne a s verejne nastavenými pravidlami. Rozhodovanie mestskej komisie pri prideľovaní dotácií športovcom podľa toho kto je s kým kamarát musíme ZASTAVIŤ. Bystričania by mali sami rozhodovať, do ktorého klubu alebo ktorému športovcovi pôjdu mestské peniaze. Riešením môžu byť športové poukazy.

Smelý zámer na záver
Otvorím verejnú diskusiu na VYUŽITIE Urpína ako športovo-oddychovej zóny Banskobystričanov. Ako malý chlapec som sa na Urpíne naučil lyžovať. Od pamätníkov som počul, že kedysi sa na Urpín chodilo tancovať. Viem, že ide o odvážny a náročný zámer, ale ako sa hovorí, kde je vôľa, tam je cesta.

www.radovansloboda.sk